Gümüşlük Brands

Gümüşlük Müzik festivali 004
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - North Sea String Quartet'den mükemmel performans

Hollandalı North Sea String Quartet grubu Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nde sahne aldı. Gümüşlük Antik Taş Ocağında gerçekleşen konserde yaylılar ve doğaçlamalarla müziğe doyduk.

Bosfor Turizm’in ana sponsorluğunda düzenlenen 18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali North Sea String Quartet konseriyle devam etti. Kemancılar Pablo Rodriguez ve George Dumitriu, viyolacı Yanna Pelser ve çellist Thomas van Geelen'den oluşan grup klasik müziğin yanı sıra Güney Amerika, Avrupa ve Afrika halk müzikleri, caz ve doğaçlamayla festival sahnesinde coştu ve coşturdu.

North Sea String Quartet

North Sea String Quartet, Gümüşlük Antik Taş Ocağı

North Sea String Quartet, çok yönlülükleri ve kendi bestelerini doğaçlama ile birleştiren müzik anlayışlarıyla, caz, folklor ve dünya müziklerini bir araya getiriyor. Klasik müzik geçmişlerinin yanı sıra Güney Amerika, Avrupa ve Afrika halk müzikleri, caz ve doğaçlamaya olan ortak tutkularıyla, yenilikçi tekniklerini, 2018’de yayınladıkları EP’leri “Feldwerk” de yaylı çalgılar dörtlüsü olarak ortaya koyuyorlar.

Kendi besteleri

Festival izleyicisinin karşısına kendi bestelerinden oluşan Ponteio, Snow Suite, Intergalactic coffee break, Bodin’s Waltz, Pasific, Choroesque, Indecisive, Isa y Tanganillos gibi parçalarla çıkan North Sea String Quartet, sempatik tavırlarıyla beğeni toplarken, bir yandan da seslendirdikleri parçaların hikayelerini izleyiciyle paylaşmayı da ihmal etmedi.

North Sea String Quartet, Gümüşlük Antik Taş Ocağı 2

North Sea String Quartet, Gümüşlük Antik Taş Ocağı

Programın sonunda Bodrumlu müzikseverler, North Sea String Quartet’in performansını ayakta alkışladı. Daha sonra tekrar sahneye gelen grup üyeleri, bu defa bis yaparak bestesi Michael McGoldrick’a ait “Paddy in the smoke” adlı eseri kendi düzenlemeleri ile seslendirdiler.

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

Güncel | Kültür & Sanat | 26 Temmuz 2021 | HABER 004 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 003
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA -Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Gülsin Onay ve Ancyra Ensemble konseri ile açıldı.

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, şef Nisan Ak yönetimindeki konserle bir yıl aradan sonra klasik müzikseverlere buluştu. Piyanist Gülsin Onay ve Ancyra Ensemble’ı bir araya getiren konserde, klasik dönemin etkili ve üretken bestecilerinden Wolfgang Amadeus Mozart’ın iki; geç klasik dönemin bestecilerinden Edward Elgar’ın bir eserine yer verildi

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış, 24 Temmuz 2021 1

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış.

İki bin beş yüz yıllık tarihi taş ocağında, yıldızların altında gerçekleşen konserin ilk bölümünde, W.A. Mozart'ın, "Piyano Konçertosu No.12, K.414" adlı eserine yer verildi. Bu eser, I. Allegro; II. Andante; III. Allegretto başlıklı üç bölümden oluşuyordu. Konserin ikinci bölümü yine W.A Mozart'ın bir eseriyle başladı. "Divertimento, Fa Majör, KV 138" başlıklı bu eser ise yine üç bölümden oluşuyordu; I. Allegro; II. Andante; III. Presto. Programda son eser Edward Elgar'ın "Yaylılar için Serenad, Mi minör, Op. 20" başlığını taşıyordu. Bu eser, I. Allegro piacevole; II. Larghetto ve III. Allegretto başlıklarıyla klasik müzikseverlerle buluştu.

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış 3

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış, Gülsin Onay

Sanat Yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu ve Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay’ın önderliğinde Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivalinin açılışında sanatçılar 3 kez bis yaptı. Önce Piyanist Gülsin Onay, Ludvig van Beethoven’dan, “Moonlight Sonat 1. Movement” adlı eseri seslendirdi. Ardından Ancyra Ensemble ile sahneye gelen Gülsin Onay, bu defa Mozart Konçerto’dan bir kesit ve son olarak da Frédéric Chopin’den “Nocturne, mi bemol major Op.9 No.2” adlı eseri seslendirdi.

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali ana sponsorluğunu Bosfor Turizm üstleniyor. Festivalin diğer destekçileri ise Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, Institut Français Türkiye İzmir, Liba Laboratuarları, Aktur A.Ş., Barbaros Yachting, Sistem A.Ş. ve Bodrum Belediyesi.

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

Güncel | Kültür & Sanat | 24 Temmuz 2021 | HABER 003 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 002
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - GÜMÜŞLÜK - Festivalde bu hafta neler var?

22-24 Temmuz’da Caner-Tamer Kardeşler’in atölye çalışması ile çocukları büyüleyici bir yolculuk beklerken, festival 24 Temmuz akşamı Gülsin Onay (Piyano), Ancyra Ensemble & Nisan Ak (Şef) ile notalarını serbest bırakıyor!

Gümüşlük Müzik Festivalinde bu hafta neler var?

Gümüşlük Müzik Festivalinde bu hafta neler var?

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

Gümüşlük Müzik Festivali dahil tüm etkinliklere de buradan ulaşabilirsiniz;

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Güncel | Kültür & Sanat | 21 Temmuz 2021 | HABER 002 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 001
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - GÜMÜŞLÜK - Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, bu yıl da dopdolu bir konser programıyla ve çocukları da eksenine aldığı “Yeşil yaşam etkinlikleri”yle, 24 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Kovid-19 salgını önlemlerinin eksiksiz uygulanacağı bir ortamda bu yıl 18.’si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, 24 Temmuz Cumartesi akşamı Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nda başlayacak.

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor 2

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

Devlet Sanatçısı, Piyanist Gülsin Onay ve Ancyra
Ensemble
’ın birlikte sahne alacağı açılış konserini, Şef Nisan Ak yönetecek.

Gümüşlük’e yıldız yağacak

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor 3

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

Çok yoğun bir tempoda geçecek olan 5 haftalık programda bu yıl yine dünyanın dört bir yanından sanatçılar Gümüşlük’te buluşacak.

Programın tamamına gün gün buradan ulaşabilirsiniz;

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

Gümüşlük Müzik Festivali dahil tüm etkinliklere de buradan ulaşabilirsiniz;

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Güncel | Kültür & Sanat | 05 Temmuz 2021 | HABER 001 HABER

Gümüşlük Müzik Festivali 2020 yılı arşiv ve haberleri için TIKLAYIN

 

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

HOSTING

Natro Host

QR KOD

Sabim - Sinan Sert

ANA SPONSOR

Sabim - Sinan Sert